چرا پایه دوازدهم این‌قدر مهم است

چرا پایه دوازدهم این‌قدر مهم است

خیلی ها که به تازگی وارد سال آخر تحصیلی خود میشوند سوال میپرسند که چرا پایه دوازدهم این‌قدر مهم است ؟؟؟ پاسخ این است که تمام مقاطع دبیرستان نیاز به تلاش مضاعف برای قبول شدن دارند. اما در میان این سه مقطع پایه دوازدهم از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. دلایل زیادی برای داشتن توجه ویژه به این مقطع قابل ذکر است. اما به راستی  چرا پایه دوازدهم این‌قدر مهم است؟ یکی از دلایلی که می توان برای این مهم ذکر کرد، کنکوری است که در پایان این مقطع برگزار می شود. در واقع تمام تلاش های چندین ساله دانش آموزان از اول ابتدایی تا پایه دوازدهمشان در این مقطع مشخص می گردد و پر اهمیت‌ترین و بیشترین سؤالات کنکور از این مقطع می باشند. پایه دوازدهم به راستی سرنوشت‌سازترین مقطع دبیرستان است. پس حسابی باید در این پایه تحصیلی مهم و حساس اطلاعات خود را قوی کنیم و تلاش داشته باشیم.

{ انیجا سایت تخصصی پایه دوازدهمی هاست }

برنامه ریزی و تست زنی پایه دوازدهم
برنامه ریزی و تست زنی پایه دوازدهم

چرا پایه دوازدهم این‌قدر مهم است و چگونه می توان آن را سپری نمود؟

جواب این سؤال بسیار دقیق است و نیاز به تفکر فراوان و گرفتن مشورت از انسان های باتجربه و مشاوران زبده دارد. زیرا که در این سال نه تنها باید به جمع بندی سال های گذشته { بخصوص پایه دهم و پایه یازدهم } پرداخت، بلکه باید دروس مدرسه را نیز خواند و هم زمان هم خود را برای امتحانات تشریحی پایان ترم آماده کرد که البته سهم زیادی در کنکور دارد و هم برای امتحان تستی خود کنکور. یکی از دلایل اینکه چرا پایه دوازدهم این‌قدر مهم است، این می باشد که دانش آموز در این سال، باید با استفاده از دانش های گذشته خود به شرکت در کنکور بپردازد و اگر در دو سال گذشته به تمرین و تست زنی نپرداخته باشد، این سال برایش بسیار سخت خواهد بود. بنابراین کنکوری خواندن را باید از سال دهم آغاز نمود و زیر نظر مشاوران زبده‌ای مانند مشاوران موسسه کنکور آسان است و با استفاده از منابع پرمحتوای این موسسه، به پایه‌گذاری علمی خود بپردازند. در واقع شرط موفقیت در کنکور پی بردن به جواب ” چرا پایه دوازدهم این‌قدر مهم است؟ ” است.

چگونه در پایه دوازدهم موفق باشیم

تلاش برای درس خواندن در بین دانش آموزان موفق وجود دارد. اما نکته‌ای که حائز اهمیت است، این می‌باشد که دانش آموزان پشتکاری فوق‌العاده قوی داشته باشند. بسیار دیده شده که دانش آموزان از تابستان مقطع دوازدهم شروع به مرور سال های گذشته کرده اند و به اواسط سال که رسیده اند، بر اثر خستگی دست از مطالعه کشیده اند. بنابراین با توجه به اینکه منابع پایه دوازدهم کاملاً جدید می باشند و هیچ‌گونه نظری در مورد مناطق سؤال خیز کتاب ها وجود ندارد، دانش آموزان باید بر تمامی مطالب کتاب مسلط بوده و بیش از پیش، فنون تست زنی را فرا گیرند. این کار یکی از ضروریات دلایل این است، که چرا پایه دوازدهم این‌قدر مهم است؟ لذا دانش آموزان باید دروس سال دهم و یازدهم را به درستی فرا گرفته تا بتوانند سنگ بنایی محکم برای پایه دوازدهم خود بگذارند. تست زنی در این پایه تحصیلی بیشترین فعالیتی است که دانش آموزان انجام میدهند  ،اما خیلی ها همین موضوع را نیز بدون برنامه ریزی و اصول انجام میدهند و سرانجام با توجه به تلاش و هزینه زیادی که انجام داده اند باز هم موفق نخواهند شد.

به همین دلیل است که همیشه توصیه میکنیم از یک مشاور باتجربه و کاربلد در این مسیر پر از فراز و نشیب استفاده نمایید.

 

مهندس حسین بنائی

 

جهت ارتباط با کادر تخصصی مشاوره و برنامه ریزی کنکور آسان است دوازدهم

و دریافت مشاوره و برنامه ریزی رایگان با شماره های

۰۳ ۵۷ ۱۹۶ – ۰۹۱۲

۳۰ ۴۰ ۲۵ ۴۴ – ۰۲۱

۱۳ ۱۳ ۴۳ ۴۴ – ۰۲۱

تماس بگیرید و یا کلمه { برنامه ریزی دوازدهم } را به شماره ۰۹۱۲۱۹۶۵۷۰۳ پیامک کنید

کلاس دوازدهم در فضای مجازی کانال و پیج اختصاصی دارد که با عضویت در آن میتوانید بصورت رایگان از تدریس ها ، جزوه ها ، نمونه سوالات و … استفاده نمایید

جهت دریافت لینک کانال و پیج پایه دوازدهم با کلمه { کانال دوازدهم } را به شماره ۰۹۱۲۱۹۶۵۷۰۳ پیامک کنید

برنامه ریزی و تست زنی پایه دوازدهم

 

 

چرا پایه دوازدهم این‌قدر مهم است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تـــمـاس